WordPress to narzędzie to tworzenia stron internetowych. Głównie skierowane do tworzenia blogów i tego typu stron internetowych

Jego ojczystym językiem programowania jest PHP oraz wykorzystuje bazy danych MySQL.

W wordpressie można przełącząć się między „motywami”. Są to gotowe szablony stron internetowych, które można edytować. WordPressa również możemy rozszerzyć za pomocą wtyczek. Jest ich ponad 50.316 więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Niestety nawet i wordpress nie jest taki święty. W 2007r., 2008r. znaleziono wiele błędów w oprogramowaniu. Według Secunia, WordPress w kwietniu 2009 roku miał siedem niezałatanych ostrzeżeń o bezpieczeństwie, z maksymalną oceną „Mniej krytyczny”. W styczniu 2007 r. Wiele popularnych blogów poświęconych optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), a także wiele niskobudżetowych komercyjnych blogów z AdSense, zostało skierowanych i zaatakowanych przy użyciu exploita WordPress.

Mullenweg i Mike Little byli współzałożycielami projektu. Głównymi deweloperami są Helen Hou-Sandí, Dion Hulse, Mark Jaquith, Matt Mullenweg, Andrew Ozz i Andrew Nacin. WordPress jest również rozwijany przez testerów WP, grupę wolontariuszy, którzy testują każde wydanie. Mają oni wczesny dostęp do nocnych buildów, wersji beta i kandydatów do wydania. Błędy są udokumentowane na specjalnej liście mailingowej lub narzędziu Trac projektu.

Sam mogę się pochwalić, wordpressa używamy do tworzenia tego bloga i jest niezastąpiony! OSOBIŚCIE POLECAM

 

Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/WordPress


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *